Zdjęcia produktu


Dziedzicząc miłość. część i. mały człowiek w czasie wielkiej wojny (Novae Res)

(2015 / 328 / Novae Res / Edward Piega / 9788379428748)
E-booki Novae Res
Dostepność na dzień 25.07.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

27,90 zł
Sklep TaniaKsiazka.pl
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 27,90 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu TaniaKsiazka.pl jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Dziedzicząc miłość. część i. mały człowiek w czasie...

Książka – świadectwo. Książka – wspomnienie. Książka – testament. Wojna zarejestrowana oczami dziesięcioletniego Krzysia, który – osierocony przez rodziców i odłączony od dalszej rodziny – tuła się i pracuje na utrzymanie, by przetrwać wśród obcych. Walcząc o życie chłopiec zagrzebie się w gnijących odpadkach podczas łapanki po zamachu na Kutscherę, ucieknie sprzed lufy celującego w jego czoło gestapowca, zostanie nieświadomym swej roli kurierem wielokrotnie przekraczającym zieloną granicę między III Rzeszą a Generalną Gubernią, będzie pracować w piwiarni u folksdojcza, głodować i zarabiać na życie śpiewaniem w okupowanej Warszawie, stanie się celem polowania dla pilota sowieckiego myśliwca i prawie zamarznie, powracając do przybranego domu. Edward Piega – emerytowany pracownik Instytutu Lotnictwa w Warszawie z ponad 40-letnim stażem pracy. Konstruktor z wyboru, poeta i prozaik z zamiłowania. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę oddał się w pełni swojej pasji, dzięki której powstał zbiorek wierszy i opowiadań, częściowo publikowanych w wortalu literackim Granice.pl pod loginem dedal23 oraz www.interwencjaprawna.pl/wiersze lub opowiadania. Opowiadanie, „Pestki palone, pestki..." zostało wyznaczone w konkursie „Seniorzy klawiaturą i piórem". Ukoronowaniem pasji literackiej autora jest niniejsza autobiografia.
Tytuł Dziedzicząc miłość. Część I. Drobny człowiek w czasie pokaźnej wojny Autor Edward Piega Język polski Wydawnictwo Novae Res ISBN 978-83-7942-874-8 Rok wydania 2015 ilość stron 328 Format mobi, epub

Dane oraz specyfikacja:

 • Kategoria

  E-booki
 • Producent

  Novae Res
 • ISBN

  9788379428748
 • Autor

  Edward piega
 • Wydawnictwo

  Novae res
 • Ilość stron

  328
 • Rok wydania

  2015
 • Przecena

  -
 • Opinia użytkowników

  -

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

 • Dziedzicząc miłość. Część I. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny (sklep TaniaKsiazka.pl)
  27,90 zł Sklep TaniaKsiazka.pl
  Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 27,90 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Dziedzicząc miłość. część i. mały człowiek w czasie wielkiej wojny. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii E-booki