„nienaturalne ognie” to projekt stosunkowo eksperymentalny – pisany w formie dziennika dokumentującego „dni z życia”, nie zezwalający na odnalezienie miejsca ani czasu wydarzeń. Książka ma charakter beletrystyki autobiograficznej, bazująca na wydarzeniach z prawdziwego życia, istniejących miejscach i do bólu szczerych przemyśleniach, które nadają jej życie z reguły ze względu na fakt, że wydarzyły się naprawdę. Prawdziwe życie w „sztucznych ogniach”
zostało zmanipulowane halucynacjami i snami, które przeplatają się z prawdziwym światem i nie pozwalają mu na samoistne istnienie, zakłócając jego odbiór. Całości utworu towarzyszą komentarze muzyczne w przypisach, mające w zamiarze nie tylko sparafrazować utwory, ale zachęcić czytelnika do odsłuchania ich w trakcie tej psychodelicznej podróży – muzyka, która towarzyszyła zdarzeniom opisanym w „nienaturalnych ogniach”.
Damian minimalnecki – urodzony w roku 1993, pracuje nad wieloma projektami, które podpisuje pseudonimem „Szopa”. Poza pisarstwem, które tyczy się prozy jak i poezji, do głównych zainteresowań autora należą malarstwo, rzeźba, fotografia analogowa, a także komponowanie muzyki. Wśród głównych inspiracji pisarskich warto wymienić Terry’ego Pratchetta, którego wyszukany sarkazm zainspirował dużo fragmentów „nienaturalnych ogni”,, a także Charlesa Baudeleire’a i jego „Fleurs du mal”, będące głównie wspominaną przez autora inspiracją w poezji.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Sztuczne ognie. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.