Reklamacje i zwroty

Firma

Literat Henryk Płonczyński

Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą

CEIDG

Adres przedsiębiorstwa

Brandta 7/1

05-820 Piastów

Adres do reklamacji

Włocławska 167D, 87-100 Toruń

 

Opis procedury reklamacji

1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem ksiegarnia-najtaniej@home.pl lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

• imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,

• datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,

• przedmiot reklamacji ze wskazaniem żądania Kupującego,

• wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

2. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji, Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.

3. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.

4. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail.

 

Prawo odstąpienia od umowy

W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności, jeżeli tylko zakupiony towar nie jest odpakowany z folii lub nie nosi żadnych śladów używania. Podstawą reklamacji jest paragon lub faktura zakupu.

 

Aby odstąpić od umowy zawartej z sklepem internetowym ksiegarnia-najtaniej.pl, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: ksiegarnia-najtaniej@home.pl Przesyłkę (towar wraz z paragonem (fakturą) należy nadać na adres [Literat, ul. Włocławska 167D, 87-100 Toruń].

Koszt zwrotu rzeczy

W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Brak możliwości odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach sklepu internetowego ksiegarnia-najtaniej.pl, nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:

• w której przedmiotem aukcji jest towar, w opisie którego widnieje informacja o nieznacznych uszkodzeniach np. okładki książki

• w której reklamowany towar nosi widoczne ślady używania, a kupujący nie posiada paragonu będącego dowodem zakupu

 

Obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad

Oświadczamy, że jako firma zobowiązujemy się dostarczyć towar bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży.

 

Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

 

 
 
 

 

Nowości
Kalendarz 2021 kieszonkowy Maxi Plus
Kalendarz 2021 kieszonkowy Maxi Plus
3,00 zł
szt.
Kalendarz 2021 książkowy
Kalendarz 2021 książkowy
5,00 zł
szt.
Notes kieszonkowy mix kolorów
Notes kieszonkowy mix kolorów
5,00 zł
szt.
Bajka Pluszowe niedźwiadki
Bajka Pluszowe niedźwiadki
2,50 zł
szt.
Bajka Miała baba koguta
Bajka Miała baba koguta
2,50 zł
szt.
Bajka Kosi kosi łapci
Bajka Kosi kosi łapci
2,50 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl