Reklamacje i zwroty

Firma

Literat Henryk Płonczyński

Organ, który zarejestrował działalność gospodarczą

CEIDG

Adres przedsiębiorstwa

Brandta 7/1

05-820 Piastów

Adres do reklamacji

Włocławska 167D, 87-100 Toruń

 

Opis procedury reklamacji

1. Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem ksiegarnia-najtaniej@home.pl lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru. Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:

• imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,

• datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,

• przedmiot reklamacji ze wskazaniem żądania Kupującego,

• wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.

2. Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji, Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.

3. Sprzedający rozpoznaje reklamację w terminie 14 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci.

4. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail.

 

Prawo odstąpienia od umowy

W ciągu 14 dni od otrzymania nabytej rzeczy, Kupujący (konsument) może odstąpić od umowy bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. W takim przypadku Sprzedający zwróci wszystkie otrzymane od Kupującego płatności, jeżeli tylko zakupiony towar nie jest odpakowany z folii lub nie nosi żadnych śladów używania. Podstawą reklamacji jest paragon lub faktura zakupu.

 

Aby odstąpić od umowy zawartej z sklepem internetowym ksiegarnia-najtaniej.pl, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: ksiegarnia-najtaniej@home.pl Przesyłkę (towar wraz z paragonem (fakturą) należy nadać na adres [Literat, ul. Włocławska 167D, 87-100 Toruń].

Koszt zwrotu rzeczy

W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

Brak możliwości odstąpienia od umowy

Prawo odstąpienia od umowy zawartej w ramach sklepu internetowego ksiegarnia-najtaniej.pl, nie przysługuje Kupującemu (konsumentowi) w odniesieniu do umów:

• w której przedmiotem aukcji jest towar, w opisie którego widnieje informacja o nieznacznych uszkodzeniach np. okładki książki

• w której reklamowany towar nosi widoczne ślady używania, a kupujący nie posiada paragonu będącego dowodem zakupu

 

Obowiązek dostarczenia rzeczy bez wad

Oświadczamy, że jako firma zobowiązujemy się dostarczyć towar bez wad, z wyłączeniem wad wskazanych w ofercie sprzedaży.

 

Możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz dostęp do tych procedur

Kupujący będący konsumentem ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń przed Stałym Polubownym Sądem Konsumenckim przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu. Informacje o sposobie dostępu do ww. trybu i procedur rozstrzygania sporów, znajdują się pod następującym adresem: http://www.uokik.gov.pl, w zakładce „Rozstrzyganie sporów konsumenckich”.

 

 
 
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl