W lutym 2001 roku grupa kilkunastu pasjonatów programowania zebrała się w Snowbird w stanie Utah, by podyskutować na temat produktywności tworzenia oprogramowania i określić świeże zasady pracy. Nie był to cel łatwy do osiągnięcia.
Siedemnaście osób o kompletnie różnych doświadczeniach i przekonaniach raczej rzadko wypracowuje wspólne stanowisko. A jednak w tym przypadku tak się stało i powstał Manifest Agile. Właśnie wtedy narodziła się jedna z najważniejszych idei w świecie oprogramowania, która stopniowo zyskiwała miłośników jeszcze poza światem programistów.
rozszerzająca się popularność Agile sprawiła, że wielu starało się upiększać, rozmywać czy modyfikować jego koncepcje. Powoli dookoła Agile nagromadziły się nieporozumienia. Ta książka jest bardzo koniecznym powrotem do podstaw Agile.
Przyda się nowemu pokoleniu programistów, nieprogramistów i osób, które kierują zespołami. Znalazł się tu jednoznaczny opis sedna Agile jako prostej i spójnej koncepcji zwinnego zarządzania nieznacznym projektem w niewielkim zespole.
To niezwykle ważny aspekt Agile, gdyż obfite projekty składają się z szeregu minimalnych projektów. Pokazano tu, jak zaimplementować metodyki Agile w poprawny, czysty sposób. Zaprezentowano kluczowe koncepcje w ich pierwotnej formie.
Wyjaśniono zasady poszczególnych praktyk. Przy tym wszystkim książka jest szczerą, osobistą opowieścią o historii Agile i jego fundamentalnej idei. W tej książce pomiędzy innymi: czym jest Agile i jaka jest jego istota właściwe użytkowanie metodyki Scrum najważniejsze praktyki biznesowe Agile najważniejsze praktyki technologiczne Agile wartości i rzemieślnictwo a praca zwinnych zespołów Agile: ponadczasowa idea zwinnego rozwoju projektu!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Czysty agile. powrót do podstaw. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.