Monografia Warsztat historyka filozofii tematyzuje i systematycznie omawia narzędzia, techniki i strategie, które bywają użytkowane intuicyjnie i na podstawie doświadczenia, celem uzyskania kompetencji w korzystaniu z nich „świadomie, krytycznie i rozciągliwie".
Jej adresatami są użytkownicy wspomnianego warsztatu na rozmaitym poziomie zaawansowania, także początkujący. Książka dzieli się na cztery pokaźne rozdziały, dotyczące części publikacji naukowej, autorskich uwarunkowań warsztatu akademickiego, oceny gotowego dzieła akademickiego, a także pragmatyki życia naukowego; rozdziały te podlegają dalszym systematycznym podziałom.
Do rąk Czytelników trafia nad wyraz dobra realizacja wyżej zarysowanego ważnego celu. Aczkolwiek książka nie jest rozprawą z historii filozofii i sama nie musi stosować się do omawianych w niej reguł warsztatowych, to jednak w wielu punktach – niejako nadobowiązkowo – je realizuje, co stanowi jej osobną zaletę.
To szczególnie korzystne, optymalne, komunikatywne i plastyczne opracowanie tematu z wielu względów ważnego i niełatwego – zarówno z racji ściśle systematycznych, jak i z uwagi na pewne okoliczności związane z obecną kondycją życia akademickiego.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Warsztat historyka filozofii. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.