W książce zaprezentowano problemy związane z modelowaniem bezpieczeństwa danych, przede wszystkim w postaci polityki bezpieczeństwa danych organizacji. Szczególny akcent położono na uwarunkowania i otoczenie procesu modelowania bezpieczeństwa informacji i systemów teleinformatycznych organizacji oraz uwarunkowania prawne i normalizacyjne warunkujące ten proces.
W rozdziale pierwszym przedstawiono określenia przyjęte na potrzeby prezentacji uzyskanych wyników badawczych. Zwrócono uwagę na znaczenie danych jako zasobu strategicznego we współczesnej organizacji oraz zaprezentowano zapotrzebowania modelowania rozwiązań bezpieczeństwa danych i systemów teleinformatycznych organizacji.
W rozdziale drugim zaprezentowano określenia związane z modelami i modelowaniem bezpieczeństwa informacji organizacji i istniejące i sprawdzone w praktyce modele i strategie bezpieczeństwa informacji.
Szczególną uwagę zwrócono na prezentację procesu modelowania bezpieczeństwa danych organizacji. W rozdziale trzecim przedstawiono uwarunkowania wywierające wpływ na modelowanie rozwiązań bezpieczeństwa danych.
Szczególną uwagę zwrócono na źródła zagrożeń i zagrożenia bezpieczeństwa informacji, oczekiwania stawiane bezpieczeństwu danych, stosowane metody oraz sposoby ochrony informacji i systemów teleinformatycznych organizacji oraz na zasoby organizacji, które wywierają wpływ na modelowanie takich rozwiązań, i funkcjonalne modele bezpieczeństwa informacji, w tym modele polityk bezpieczeństwa oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem danych.
W rozdziale czwartym omówiono aktualnie obowiązujące dokumenty prawne i standaryzacyjne (normy) dotyczące bezpieczeństwa , a także systemów teleinformatycznych organizacji i modelowania rozwiązań w tym zakresie.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Modelowanie bezpieczeństwa informacji organizacji - uwarunkowania. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.