W niniejszym opracowaniu monografii naukowej podjęto opracowanie, gdzie w rozdziale pierwszym zawarto dane dotyczące zarządzania bezpieczeństwem informacyjnym i inne ważne aspekty takie jak: pojęcie danych, pojęcie bezpieczeństwa informacyjne, zagrożenia bezpieczeństwa informacyjnego, a także walkę informacyjną.
wyszczególniono także na ogólne rozporządzanie o ochronie informacji osobowych tzn. RODO. W rozdziale drugim wyznaczono na metody zapewnienia bezpieczeństwa danych w państwach Unii Europejskiej. Pokazano istota korzystania z usług e- administracji i perspektywy rozwoju, sposoby zabezpieczenia tychże danych w szczególności danych wrażliwych.
Ujawniono źródła zagrożeń i sposoby zabezpieczeń zasobów portfela firmowego. Jedną z najistotniejszych w dzisiejszych czasach jest świadomość postrzegania zagrożeń teleinformatycznych, dlategowskazano metodykę i narzędzia wspierające bezpieczeństwo marki w Internecie, odniesiono się w dodatku do e-administracji w Polsce na tle innych wyraźnych krajów.
W rozdziale trzecim ostatnim wyrózniono na istotę i determinanty bezpieczeństwa ideologicznego wyjaśniając pojęcie ideologii również ideologii jako teorii politycznej. Wyrózniono na istotę ideologizacji przekazu e mediach, a także zjawisko politycznej poprawności.
Ostatnim poruszanym aspektem było bezpieczeństwo i zagrożenia ideologicznego państwa. Jako autorzy niniejszej monografii naukowej mamy nadzieję, że będzie ona inspiracją do dalszych badań naukowych podjętych w tymże zakresie.
Opinie i recenzje użytkowników
Dodaj opinie lub recenzję dla Zarządzanie bezpieczeństwem informacji metodyka, ideologia, państwo, AZ#D98A9296EB/DL-ebwm/pdf. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.